Powstała strategia ICCA na lata 2023-2025
Dziedzictwo, DEI, Zrównoważony rozwój i koncentracja na biznesie – to główne filary nowo utworzonego planu strategicznego Stowarzyszenia ICCA na lata 2023-2025.
Podczas dorocznego kongresu ICCA, który w dniach 6-9 listopada 2022 roku odbywał się w Krakowie, ogłoszono plan strategiczny stowarzyszenia na lata 2023-2025. W związku z globalnymi wyzwaniami, ustalono, że plan będzie obejmował trzy, a nie jak bywało wcześniej pięć najbliższych lat. Zapewni to ICCA elastyczność, umożliwiającą efektywniejsze dostosowanie usług do zmieniających się potrzeb branży po COVID-19.
W świetle nowych trendów wpływających na branżę i potrzeby dostarczania większej wartości członkom, w planie wyodrębniono 3 główne cele strategiczne: Są to:
1. Zwiększenie korzyści i usług dla członków, w tym m.in.:
- wprowadzenie co najmniej jednej nowej korzyści dla członków w roku z wyraźnym i wymiernym zwrotem z inwestycji
- rozszerzenie działalności o międzynarodowe wydarzenia nie stowarzyszeniowe w celu zwiększenia bazy danych ICCA i tworzenie potencjalnych możliwości biznesowych dla członków.
2. Ekspansja regionalna i wzrost liczby członków poprzez wybrane poniższe działania:
- opracowanie niezależnych strategii regionalnych dopasowanych do potrzeb członków z danego regionu
- wdrożenie nowego modelu członkostwa
- tworzenie nowych partnerstw
3. ICCA - proaktywną i zrównoważoną organizacją
- stymulowanie działań związanych z transformacją cyfrową.
- odświeżenie strategii komunikacyjnej, aby skuteczniej angażować członków i kluczowych interesariuszy.
W oparciu o spostrzeżenia poczynione podczas pandemii, opracowano również 4 podstawowe filary, wokół których działania organizacji będą realizowane. Są to:
- Legacy - Dziedzictwo
- Equity, Diversity & Inclusion – Równość/Różnorodność/Integracja
- Sustainability - Zrównoważony rozwój
- Business Focus / Koncentracja na biznesie
Plan ma posłużyć jako dokument roboczy dla zespołu zarządzającego ICCA i ma pomóc w ukierunkowaniu działań stowarzyszenia w nadchodzących latach. Udostępniając go członkom, Zarząd ICCA zaprasza do dzielenia się swoimi przemyśleniami, uwagami i komentarzami oraz liczy na konstruktywne dyskusje na temat kwestii w nim poruszanych. Po to, aby upewnić się, że ICCA jest organizacją, której wszyscy chcemy i potrzebujemy.
W tworzeniu planu uczestniczyły 2 Polki, Członkinie Zarządu ICCA, Anna Górska z Symposium Cracoviense, reprezentująca Sektor „Meetings Management” oraz Marta Wiśniewska z LOT Polish Airlines, reprezentująca Sektor „Transport”.
Plan dostępny jest na stronie ICCA.
Autor:
Anna Górska